Magnerot 50 tab

8 hodnotení
 

Voľnopredajný humánny liek Magnerot patrí do kategórie minerálov. Už z názvu je zrejmé, že základnou zložkou lieku bude minerálny prvok - horčík (magnézium). Magnerot je produkt, ktorý obsahuje jedinečnú kombináciu kyseliny orotovej a magnézia. Produkt je vhodný pri ťažkostiach so srdcom, pri kŕčoch, svalových zášklboch alebo pri angíne pektoris (bolesť v hrudníku).

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €6,49
Ušetríte €0,59 (–9 %)
€5,90
   
Značka Wörwag Pharma
Kategória Vitamíny a Minerály
 

Magnerot: jedinečná, vstrebateľná forma horčíku pre váš organizmus

 

Horčík je minerálny prvok, ktorý je veľmi dôležitý a zároveň zanedbávaný. Horčík sa nachádza v celom ľudskom tele s výnimkou kosti, jeho využitie v biologických procesoch ľudského tela je nenahraditeľné. Horčík ovplyvňuje svojou prítomnosťou až 350 funkcií. Najväčšie množstvo horčíka sa v ľudskom organizme nachádza v obličkách, srdci a svaloch.

Príznaky nedostatku horčíka v ľudskom tele sú: bolesti hlavy, migréna, napätie, úzkosť, bolesť na hrudníku, strnulosť šije, svalové kŕče, žalúdočné kŕče, napätie tráviacich orgánov.

Nedostatok horčíka vám môže spôsobiť rôzne zdravotné komplikácie. Medzi najčastejšie komplikácie spôsobené nedostatkom horčíka patrí: osteoporóza, ochorenia kardiovaskulárneho systému, obličkové kamene, diabetes, chronická únava, obezita.

Rozloženie horčíka v ľudskom organizme: 60% v kostiach, 27% vo svaloch, 6-7% v ostatných bunkách, menej ako 1% v plazme.

 

2

 

Úlohy Magnerotu

 

  • pomáha pri poruchách srdcovej a svalovej činnosti
  • pomáha upraviť hladinu horčíka pri nedostatočnom príjme zo stravy
  • pomáha zmierňovať účinky alkoholizmu
  • pomáha zlepšovať stav pri niektorých poruchách srdcového rytmu
  • zlepšuje metabolizmus tukov a cukrov u cukrovkárov
  • znižuje svalové napätie, kŕče a celkové vnímanie bolesti

 

Účinné látky

 

  • orotát horečnatý dihydrát (horčík)

Magnerot je voľnopredajný liek, ktorý obsahuje kombináciu magnézia a kyseliny orotovej (magnéziumorotát). Kyselina orotová je nosič, na ktorý je naviazané magnézium. Ide o látku, ktorá je telu vlastná, je produktom črevnej mikroflóry. V minulosti sa radila k vitamínom ako vitamín B13, v súčasnosti však za vitamíny považujeme len látky, ktoré si telo nevie samo vyprodukovať.

Kyselina orotová podporuje tvorbu látok s vysokým obsahom energie a ovplyvňuje zlepšenie tvorby energie v bunkách organizmu.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Magnerot sa odporúča dávkovať 2 tablety 3x denne počas prvého týždňa liečby, potom sa dávkovanie upraví na 1-2 tablety 1 až 2x denne. Dávkovanie Magnerotu je individuálne, prispôsobujte ho stavu a aktuálnej potrebe doplnenia horčíka do organizmu.

Užívanie Magnerotu u deti a mladistvých do 16 rokov, konzultujte s vašim lekárom, alebo lekárnikom.

Spôsob užívania:

Magnerot, tablety, užívajte nezávisle od jedla. Zapíjajte tablety malým množstvom tekutiny. Liek sa môže užívať dlhodobo, minimálna doba liečby, užívania je 6 týždňov.

 

1

 

Upozornenie

 

Liek Magnerot neovplyvňuje pozornosť pri vedení motorových vozidiel, alebo strojov.  Tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča pred užívaním lieku konzultovať danú skutočnosť s lekárom, alebo lekárnikom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.
 
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá:

kombinácia magnézia a kyseliny orotovej (magnéziumorotát)

pomocné látky:

povidón, mastenec, magnéziumstearát, nátriumcyklamát, kukuričný škrob, sodná soľ kroskarmelózy, koloidný oxid kremičitý, mikrokryštalická celulóza, monohydrát laktózy

 

magnerot zloženie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.