Lioton gel 100 000 30g

9 hodnotení
 

Lioton gél je voľno predajný liek vo forme dermálneho (určeného na pokožku) gélu, ktorý je určený na liečbu zápalov kŕčových žíl, bolesti a opuchov dolných končatín, modrín a krvných podliatin. Výhodou Lioton gélu je, že sa rýchlo vstrebáva. Účinnou látkou je heparín vo forme sodnej soli.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €5,56
Ušetríte €1,32 (–24 %)
€4,24
   
Značka Berlin Chemie Menarini
Kategória Voľnopredajné lieky
 

Lioton gél 100 000: gél s ktorým zabudnete na bolesti kŕčových žíl a bolesti, opuchy dolných končatín

 

Bolesti pohybového aparátu sú nepríjemnosť, ktorú poznáme asi všetci. Bolesť končatín sa často vyskytuje po úraze či preťažení. Často však je príznakom ochorenia kostí, kĺbov, svalov, nervovým systémom či cievami

Kŕčové žily sú problémom, ktorý trápi viac ako polovicu populácie a sú typické len pre človeka. Najčastejšie vznikajú kŕčové žily kvôli týmto faktorom: fajčenie, vysoké opätky, nadváha, časté a dlhé státie, časté sauny. Veľmi dôležitým je dedičný faktor. Zaujímavosťou je, že v kultúrach, kde ľudia nesedia, problémy s kŕčovými žilami nepoznajú.

 

lioton-gel-bolest-krízov

 

Na všetky spomínané bolesti a problémy vám odporúčame Lioton gél 100 000.

 

Úlohy Lioton gélu

 

  • lieči povrchové ochorenie ciev: vred predkolenia, zápal žilovej steny, zápal okolia žily, kŕčové žily, povrchový zápal žíl
  • lieči pooperačný zápal kŕčových žíl a komplikácie po operačnom odstránení povrchových podkožných žíl na nohách
  • lieči úrazy, miestne opuchy a krvné podliatiny
  • lieči úrazy svalovo - šľachového a puzdrovo - väzivového aparátu

 

Účinné látky

 

  • heparín

Heparín je účinná látka, ktorá znižuje zrážanlivosť krvi, pôsobí na krvné doštičky. Ľudské telo obsahuje prírodný heparín, heparín, ktorý sa používa vo farmaceutickom biznise získava z čriev ošípaných či pľúc hovädzieho dobytka.

Heparín zabraňuje zhlukovaniu a rozširovaniu zrazenín.

 

lioton-gel-bolest-klbov

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Lioton gél sa aplikuje 1 - 3 krát denne, 3-10 cm gélu na postihnuté miesta.

Spôsob užívania:

Lioton gél nanášajte rovnomerne na postihnuté  miesta a jemne ho votrite do kože. Gél neaplikujte počas krvácania, neaplikujte na otvorené rany, neaplikujte na sliznice ani na infikované oblasti počas hnisania.

 

Upozornenie

 

O použití lieku počas tehotenstva a v období dojčenia nie sú dostupné údaje. U detí by sa liek nemal používať vzhľadom na limitované skúsenosti s použitím u detí.
U pacientov so známou precitlivenosťou na parabény by sa liek nemal používať.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote od 15 do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.  Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá:

heparín

pomocné látky:

karbomér 940, etanol 95 %, metylparabén, propylparabén, silica kvetu oranžovníka, levanduľová silica, trolamínm, čistená voda

 

 

Lioton gel zloženie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.