Žihľavka

16.90 €

10ml

Esenciálne oleje BENEDICTUS-ŽIHĽAVKA sú určené na zmierenie alergických prejavov na pokožke spôsobených slnkom, kozmetikou, uštipnutí hmyzom, potravinami alebo vonkajšími alergénmi. Zmes je ručne namiešaná podľa receptúry našich lekárov tak, aby účinkovala rýchlo a utlmila opuch, svrbenie a ostatné alergické prejavy na pokožke. Oleje sú získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín a prísne podliehajú certifikácii. Výhodou je rýchly nástup účinku vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní.

UPOZORNENIE: zmes ŽIHĽAVKA sú esenciálne oleje LEN NA VONKAJŠIE POUŽITIE!

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 22.9.2020

Esenciálne oleje Benedictus ŽIHĽAVKA sú ručne miešané zmesi esenciálnych olejov získané destiláciou z rôznych častí liečivých bylín. Receptúra vznikla na základe dlhoročných poznatkov, že určité byliny sú schopné zmierňovať prejavy alergie.

Žihľavka (urtikária), je špecifická reakcia kože na rôzne alergény. Na pokožke sa vytvoria malé ružovo-červené vyrážky, ktoré intenzívne pália a svrbia. Názov je odvodený od ich podobnosti s reakciou kože na popŕhlenie žihľavou. Pri intenzívnejšej alergickej reakcii sa môžu tvoriť aj pľuzgieriky, ktoré sa zlievajú do do rozsiahlejších ložísk. Častejšie sa vyskytuje u detí. Objavuje sa po požití liekov, potravín ako sú citrusy, jahody, orechy, čokoláda, paradajky alebo syry ako prejav potravinovej alergie. Obvykle ju sprevádza svrbenie kože alebo celého tela.

Alergia na slnko sa môže tiež manifestovať ako žihľavka, vo forme červených svrbivých pupencov alebo pľuzgierikov. Žihľavka môže vzniknúť aj na fyzikálnom podklade ako reakcia na chlad, kedy hovoríme o chladovej žihľavke, či kožnej reakcia na pracie prášky, kozmetické krémy, parfumy alebo kovy, kedy ide o kontaktnú alergiu.

Pri alergickej žihľavke je spúšťacím faktorom niektorý zo spomenutých alergénov. Organizmus začína produkovať protilátky, ktoré spôsobia uvoľňovanie histamínu. Tento je zodpovedný za také prejavy, ako je svrbenie tela, opuch, pálenie, začervenanie, pupence. Hovoríme vtedy o akútnej žihľavke. Objavuje sa zväčša do pár minút od kontaktu organizmu s alergénom a obvykle pretrváva len pár hodín, ale môže trvať aj niekoľko týždňov.

O chronickej žihľavke hovoríme, keď príznaky pretrvávajú viac ako 6 týždňov. Príčinou môže byť nejaká potravinová intolerancia, často aj v kombinácii s plesňovou infekciou. Spúšťačom žihľavky môže byť aj bakteriálna, vírusová, mykotická a parazitárna infekcia. Kožné vyrážky a začervenanie pri čistej forme žihľavky nie sú ohraničené.

Pokiaľ je tam kombinácia s mykotickou infekciou, pupence sú väčšie, ostro ohraničené od okolia a pôsobia dojmom plastickej mapy.

 

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-ŽIHĽAVKA sa môže používať buď priamo tak, že potierame svrbivé miesta na koži alebo v prípade citlivej pleti je možné ich pridať do neutrálneho krému alebo masti a tento nanášať na postihnuté miesta. Osvedčilo sa aj potieranie miesta po uštipnutí hmyzom, kedy dochádza k zmierneniu svrbenia a pálenia. To isté platí pri podráždení kože agresívnou trávou.

Zloženie zmesi esenciálnych olejov BENEDICTUS ŽIHĽAVKA:

Levanduľový olej: Levanduľa úzkolistá (oleum lavandulae) - kvet

Mätový olej: Mäta pieporná (oleum menthae piperitae) - vňať

Kadidlový olej: Kadidlovník pilovitý (oleum olibani) - živica

Nimbový olej: Zederach indický (oleum azadirachti) - vňať

Dávkovanie:

Dospelí: Podľa potreby potierať svrbivé miesta na koži. V prípade citlivej pleti pridať do neutrálneho krému alebo masti.

Deti: Pridať niekoľko kvapiek do neutrálneho krému alebo masti a tak potierať svrbivé miesta na koži.