Chudnutie

16.90 €

10ml

Esenciálne oleje BENEDICTUS-CHUDNUTIE sú navrhnuté našimi lekármi ako nástroj na obmedzenie príjmu potravy, čo spolu s úpravou životosprávy vedie k zníženiu hmotnosti. Sú určené na vnútorné použitie nárazovo (vždy po jedle, nikdy nie namiesto jedla) prípadne v nápoji na popíjanie počas dňa. Zmesi BIO esenciálnych olejov sú ručne miešané z olejov, získaných z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín a podliehajú prísnej certifikácii. Ich hlavnou výhodou je rýchly nástup účinku, prirodzené tlmenie chuti do jedla a príjemná, bylinková chuť.

Zmes esenciálnych olejov neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 22.9.2020

Obezita je civilizačné ochorenie prejavujúce sa nadmerným hromadením tuku v tele človeka. Prináša so sebou sociálne, psychické, kozmetické, ale aj zdravotné problémy. Je rizikovým faktorom mnohých civilizačných chorôb, ako sú napríklad kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak, cukrovka, ochorenia kĺbov a nádorové ochorenia. Nezanedbateľné sú aj následné psychické problémy, prejavujúce sa stratou sebadôvery, depresiou alebo rôznymi komplexami.

Svetové štatistiky udávajú, že obezitou a nadváhou trpí viac ako 50% svetovej populácie. Závažnejšou skutočnosťou vyplývajúcou zo štatistík je fakt, že obezita je druhou najčastejšou príčinou predčasného úmrtia ľudí.

Častokrát sú za obezitu zodpovedné nesprávne stravovacie návyky. K najtypickejším patrí nepravidelný príjem stravy, zajedanie hlavného jedla sladkosťami alebo jedenie vo večerných a nočných hodinách. Organizmus si vytvára tukové zásoby, ktoré zapríčiňujú nadváhu, pokiaľ nie sú kompenzované zvýšenou telesnou aktivitou.

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS CHUDNUTIE znižue chuť do jedla, chuť na sladké a potrebu ďalšieho príjmu potravy. Odporúčame do termosky s čajom alebo vodou si kvapnúť 3 až 5 kvapiek a vždy, keď dostanete chuť na obľúbenú maškrtu, napite sa. Ak uvažujete o chudnutí, je zmes esenciálynch olejov CHUDNUTIE ideálnym doplnkom zdravého jedálnička vedúceho k zníženiu hmotnosti. 

Ak si nie ste istý, či je Vaša hmotnosť v poriadku, vypočítajte si pomocou jednoduchého BMI vzorca, či trpíte nadváhou, prípadne obezitou. BMI(Body Mass Index) vyjadruje vzťah medzi telesnou hmotnosťou a výškou.

Vzorec pre  výpočet BMI je:   váha (kg) / výška (m2)

kde:    m - hmotnosť v kg  a h - výška v m

Príklad: Pri výške 1,8 metra a váhe 90 kg vypočítame BMI ako: 90/(1,8x1,8), teda hodnota BMI je 27,8, čo podľa tabuľk značí, že máme nadváhu.

Tabuľka rozdelenia obezity a nadváhy podľa Svetovej zdravotníckej organizácie

Normálna váha BMI 18,5 - 24,9  
Nadváha BMI 25,00 - 29,9 mierne riziko
Obezita 1. stupňa BMI 30,0 - 34,9 stredné riziko
Obezita 2. stupňa BMI 35,0 - 39,9 vysoké riziko
Obezita 3. stupňa BMI > 40,0 život ohrozujúce riziko

  

Čo sa podieľa na nadváhe:

  1. - zlé stravovacie návyky
  2. - väčší príjem energie ako výdaj
  3. - hormóny a ich vplyv
  4. - poruchy metabolizmu
  5. - genetika
  6. - psychika
  7. - niektoré lieky

Zmes esenciálnych olejov CHUDNUTIE pomáha pri odstraňovaní zlých stravovacích návykov.Užíva sa medzi jedlom, vždy po jedle, nikdy nie nalačno, účinok by bol opačný.

Zloženie zmesi esenciálnych olejov "CHUDNUTIE":

Citrónový olej: Citrónovník pravý (oleum citri) - oplodie

Citrónový olej: Citronovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodie

Myrhovníkový olej: Myrhovník pravý (oleum myrrhae) - živica

Škoricový olej: Škoricovník ceylónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra

Mätový olej: Mäta pieporná (oleum menthae piperitae) - vňať

Zázvorový olej: Ďumbier lekársky (oleum zingiberi) - podzemok

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení.