Ibalgin 400 mg 24 tab

7 hodnotení
 

Ibalgin 400 je voľno predajný liek, ktorý slúži na zmiernenie miernych, alebo stredných bolesti rôzneho pôvodu. Je vhodný na bolesti zubov, hlavy, chrbta a ďalších, ktoré sprevádzajú chrípku, menštruačné a úrazové bolesti. Ibalgin obsahuje účinnú látku ibuprofen, ktorá má protizápalový účinok, tlmí bolesť a znižuje teplotu tela (horúčka). Balenie obsahuje 24 tabliet.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €3,33
Ušetríte €0,85 (–26 %)
€2,48
   
Značka Zentiva
Kategória Voľnopredajné lieky
 

Ibalgin: ideálna pomoc pri horúčke a bolestiach rôzneho pôvodu

Ibalgin 400 je voľno predajný liek, ktorý väčšina ľudí užíva na rôzne druhy bolesti a zápalov. Bolesti, ktoré vás trápia predtým, než siahnete po Ibalgine môžeme rozdeliť do dvoch skupín: skupina miernych bolestí a skupina stredných bolestí. Do týchto kategórií patria: bolesti hlavy, chrbta, zubov, svalov a kĺbov. Veľmi žiadaný je aj pri bolestivej menštruácií a pri úrazoch (pomliaždeniny a vyvrtnutie).

Ibalgin je liek, ktorý obsahuje účinnú látku Ibuprofen a to 400 mg v jednej tablete, obalenej filmom.

 

Ibalgin%20tabltky

 

Úlohy Ibalginu 400

 

  • zmierňuje miernu a strednú bolesť hlavy, zubov a chrbta
  • zmierňuje bolesť kĺbov a svalov počas chrípky
  • zmierňuje bolesť pri vyvrtnutí, či pomliaždení
  • znižuje telesnú teplotu pri chorobách
  • zmierňuje bolesť pri menštruácií

 

Účinné látky

 

  • ibuprofen

Ibuprofen je nesterodiové, protizápalové liečivo, ktoré je vhodným kandidátom na zmiernenie bolesti a horúčky. Ibuprofen bol svetovou zdravotníckou organizáciou zaradený medzi najdôležitejšie liečivá potrebné v základnom systéme zdravotníctva.

Ibuprofen v tele obmedzuje až zastavuje tvorbu prostaglandínov v prípade choroby, alebo úrazu. Prostaglandíny sú chemické látky, ktoré sa uvoľňujú do organizmu pri chorobe či úraze. V momente, keď sa začnú uvoľňovať, pôsobia na na okolité nervy, ktoré sú následkom toho veľmi citlivé na bolesť.

Prostaglandín je zodpovedný za tvorbu zápalov a opuchov tkanív - opuchnuté hrdla, upchatý nos pri nádche.

 

Ibalgin bolest hlavy

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dospelí a dospievajúci od 12 rokov:

Dávkovanie je v rozsahu 1,2-2,4 g denne (zvyčajne 1,2-1,8 g denne), pričom dávka 2,4 g denne sa nemá prekročiť. Pri dysmenorei sa podáva 400 mg každých 4-6 hodín. Ako analgetikum-antipyretikum sa podáva 3-4x denne v dávkach 200-400 mg. U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekračovať dávku 400 mg denne.

Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 4 hodiny.

Spôsob užívania:

Zapíjajte tablety dostatočným množstvom tekutiny, pri výskyte gastrointestinálnych ťažkostí odporúčame tablety užívať tablety počas jedla. Tablety nedeľte, prehĺtajte ich v celku.

 

Upozornenie

 

Tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča pred užívaním lieku konzultovať danú skutočnosť s lekárom, alebo lekárnikom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Liek je zakázaný pre osoby mladšie ako 12 rokov. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.

Pred užívaním Ibalginu si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

ibuprofen

pomocné látky:

kukuričný škrob, predželatínovaný kukuričný škrob, sodná soľ karboxymetylškrobu, kyselina stearová, mastenec, bezvodý oxid kremičitý, hypromelóza, makrogol, oxid titaničitý E171, erytrozín E127, simetikónová emulzia SE4

 

ibalgin zloženie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.