Hylak Forte 100 ml

1 hodnotenie
 

Hylak forte je voľnopredajný liek, ktorý je určený na riešenie problémov s tráviacimi ťažkosťami s veľmi rýchlym nástupom účinku. Medzi jeho hlavné indikácie patria nafukovanie, hnačka, alebo zápcha. Tiež sa odporúča užívať Hylak forte pri tráviacich ťažkostiach spojených s užívaním antibiotík. Hylak Forte je produkt, ktorý nám výrobca pripravil vo forme perorálnych kvapiek.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €9,22
Ušetríte €2,03 (–22 %)
€7,19
   
Značka Merckle GmbH
Kategória Trávenie
 

Hylak forte: vaše trávenie ako nové, vhodné pre deti aj kojencov

 

Aby ľudský organizmus vedel správne pracovať, musia správne pracovať aj jeho jednotlivé časti. Medzi najdôležitejšie časti ľudského organizmu patrí tráviaca sústava. Medzi časti tráviacej sústavy patrí aj hrubé črevo, ktoré slúži najmä na vylučovanie nečistôt, ktoré vznikajú trávením potravy a nápojov, z tela von. Druhou dôležitou úlohou hrubého čreva je vstrebávanie vitamínov, minerálov, stopových prvkov, aminokyselín, glukózy a vody jeho stenami.

Na správne fungovanie hrubého čreva je nevyhnutná prítomnosť určitých dôležitých baktérií, ktoré zabezpečujú dokončenie tráviaceho procesu, bránia množeniu a premnoženiu choroboplodných zárodkov, produkujú vitamíny B a K.

Hylak forte je liek, ktorý výrazne podporuje rast dôležitých baktérií prirodzenou cestou, taktiež kvapky Hylak forte podporujú činnosť tráviacej sústavy a upravujú pH. Spomínané vlastnosti sú veľmi žiaduce najmä u ľudí, ktorí sú vystavení vonkajším vplyvom, ako napríklad: podávanie antibiotík, liečenie žiarením, nevhodná strava, alebo infekcia.

 

hylak-1

 

Úlohy Hylak forte

 

  • pomáha pri ťažkostiach s trávením pri podávaní antibiotík a sulfónamidov
  • pomáha pri problémoch s nafukovaním, hnačkou, alebo zápchou
  • pomáha pri ťažkostiach spojených s liečbou žiarením
  • pomáha pri ťažkostiach so zmenou podnebia a stravy (napríklad pri cestovaní)
  • pomáha pri dlhodobých ochoreniach z precitlivenosti spojených s kožnými prejavmi a častejšími infekciami dýchacích ciest
  • podporuje liečbu vírusových a bakteriálnych ochorení tráviaceho traktu
 
Účinné látky

 

  • metabolické produkty baktérií Escherichia coli

Escherichia coli je bičíkatá, tyčinkovitá baktéria, ktorá sa nachádza v hrubom čreve teplokrvných organizmov. Patrí medzi najdôležitejších zástupcov potrebných pre správny priebeh tráviacich procesov.

  • metabolické produkty baktérií Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus acidophilus je paličková baktéria, patrí do rodu takzvaných mliečnych baktérií. Je to nepatogénna baktéria, je súčasťou črevnej mikroflóry. Baktérie Lactobacillus acidophilus sa používajú na výrobu acidofilného mlieka.

  • metabolické produkty baktérií Lactobacillus helveticus

Lactobacillus helveticus je paličková baktéria rodu Lactobacillus, taktiež ako predchádzajúca baktéria aj táto patrí do takzvaných mliečnych baktérií, je vedecky dokázané, že táto baktéria pomáha pri znižovaní krvného tlaku, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

  • metabolické produkty baktérií Streptococcus faecalis

Streptococcus faecalis je fakultatívny anaeróbny mikrób, ktorý ma bunky usporiadané do retiazok, patrí medzi významné baktérie nachádzajúce sa v tráviacom trakte.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Odporúčaná denná dávka Hylak forte je pre dospelých a deti od 12 rokov 40 až 60 kvapiek 3-krát denne.

Odporúčaná denná dávka pre deti od 2 rokov je 20 až 40 kvapiek 3-krát denne.

Po vyriešení akútnych symptómov, na základe ktorých ste začali Hylak forte užívať, môžete dávkovanie znížiť o polovicu. Ak máte zvýšenú produkciu žalúdočných kyselín (spojených s pálením záhy), rozdeľte dennú dávku na väčší počet dávok. Doba užívania Hylaku forte nemá žiadne obmedzenia. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok kontaktuje svojho lekára, alebo lekárnika.

Spôsob užívania:

Hylak forte sa užíva pred jedlom, alebo počas jedla s malým množstvom tekutiny, neužívajte kvapky Hylak forte s mliekom a s mliečnymi výrobkami (počas súčasného užívanie hylak forte a mliečnych výrobkov môže dôjsť k ich zrážaniu).

 

hylak-2

 

Upozornenie

 

Liek Hylak forte, nepoužívajte ak ste alergický na ktorúkoľvek zo zložiek tohto lieku, vrátanie laktózy. Nepoužívajte liek ak máte krv v stolici. Hylak forte nesmie podávať deťom mladším ako 2 roky.

Liek neovplyvňuje schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Štúdie nepotvrdili riziká spojené s užívaním kvapiek v tehotenstve, napriek tomu konzultujte túto skutočnosť s vašim lekárom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte Hylak forte po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.
 
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie
 
liečivá:
 
Kvapky obsahujú bez zárodkový koncentrát metabolitov bakteriálneho mliečneho kvasenia spolu s metabolitmi fyziologických črevných baktérií Escherichia coli, Streptococcus faecalis, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus helveticus.
 

pomocné látky:

Natrii hydrogenophosphas heptahydricum (heptahydrát hydrogenfosforečnanu sodného), kalii hydrogenophosphas (hydrogénfosforečnan draselný), acidum lacticum (kyselina mliečna), lactosum (mliečny cukor), acidum phosphoricum (kyselina fosforečná), kalii sorbas (sorbitan draselný), acidum citricum anhydricum (kyselina citrónová bezvodá), aqua purificata (čistená voda).

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.