Flixonel 60 dávok

8 hodnotení
 

Flixonel je humánny, voľno predajný liek, ktorý je určený pre osoby staršie ako 18 rokov. Jeho hlavnou úlohou je držať pod kontrolou reakcie vášho organizmu na alergény, ktoré sa nachádzajú v prostredí. Liek Flixonel je vo forme nosnej suspenznej aerodisperzie (sprej). Jedná dávka obsahuje až 50 mikrogramov účinnej látky.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €13,36
Ušetríte €2,41 (–18 %)
€10,95
   
Značka GlaxoSmithKline Consumer
Kategória Voľnopredajné lieky
 

Flixonel: 50 mikrogramov účinnej látky v jednej dávke 

 

Alergia je neprimeraná, obranná reakcia imunitného systému ľudského organizmu na látky z vonkajšieho prostredia. Túto neprimeranú, obrannú reakciu vyvolávajú takzvané alergény. Alergény sú väčšinou látky, ktoré zdravému človeku neškodia. Alergény môžeme rozdeliť na 4 skupiny: inhalačné alergény, potravinové alergény, bodnutie hmyzom a lieky. 

Inhalačné alergény: pele tráv, stromov a bylín, zvieracie alergény, plesne alebo roztoče.

 

flixonel-pel

 

Potravinové alergény: vajíčka, pšeničná múka, koreňová zelenina, paradajky, orechy, ryby, ovocie sója a mlieko.

Bodnutie hmyzom: včela, osa, čmeliak, príležitostne aj sršeň.

Lieky: barbituráty, lokálne anestetika, penicilín a iné antibiotika

Sprievodným znakom alergie sú alergické príznaky, za ktoré je zodpovedný histamín. Histamín sa z organizmu vyplavuje pri alergickej reakcii. Počet alergikov sa neustále zväčšuje. Odborníci sa zhodujú, že minimálne 25 % populácie trpí alergiou a počet alergikov stúpa.

Alergia je považovaná za dedičnú. Pravdepodobnosť, že dieťa bude alergik je 30 % ak je jeden z rodičov alergik. Ak sú alergici obaja rodičia pravdepodobnosť sa zvyšuje na 60 %. Alergia môže prepuknúť kedykoľvek počas života.

 

Úlohy Flixonelu

 

  • lieči alergické príznaky sennej nádchy a iných alergií
  • zmierňuje príznaky alergie (svrbenie očí, kýchanie, výtok z nosa)

 

flixonal-hrdlo-alergia

 

Účinné látky

 

  • flutikazónpropionát

Flutikazónpropionát je kortikosteroid a má silné protizápalové účinky.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Liek Flixonel je určený len pre osoby staršie ako 18 rokov.

Odporúčaná denná dávkou sú dva vstreky do každej nosnej dierky jeden krát denne, ideálne ráno. Pri vynechaní dávky neužívajte dvojnásobnú dávku.

Ak do siedmich dní nedôjde k zlepšeniu vyhľadajte lekára, Flixonel nepoužívajte dlhšie ako 3 mesiace.

Spôsob užívania

Pred použitím Flixonelu jemne potraste fľaštičkou. V prípade, že ho idete použiť prvý krát, alebo ste ho dlho nepoužívali je potrebné opätovne stláčať aplikátor do momentu až kým sa nezačne tvoriť jemný aerosól. Vložíte aplikátor do jednej nosovej dierky a druhú zatlačte prstom. Nosovú aerodisperziu vstreknite do nosovej dierky za súčasného nádychu nosom a následne vydýchnite ústami.

 

flixonalalergia-pel-a-travy

 

Upozornenie

 

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete používať tento liek. Liek nemá žiadny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli a blistri. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci. Uchovávajte pri teplote do 30 °C.

Pred užívaním Flixonel si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá:

flutikazónpropionát

pomocné látky:

bezvodá glukóza, mikrokryštalická celulóza, sodná soľ karmelózy, fenyletylalkohol, benzalkóniumchlorid, polysorbát 80 a čistená voda

 

flixonel zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.