Flector EP gél 100 g

Neohodnotené
 

Flector EP gél je voľno predajný, humánny liek, ktorý je vhodný na chronické reumatické ťažkosti a na akútnu bolesť. Efektívne lieči zápaly, ktoré vznikajú poranením svalov, šliach, kĺbov, alebo pri presilení svalov či pomliaždeninách. Flector EP gél je určený pre mladistvých a dospelých.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €7,99
Ušetríte €2,27 (–28 %)
€5,72
   
Značka IBSA
Kategória Bolesť
 

Flector EP gél: jednoduché riešenie na chronické reumatické ťažkosti a na akútnu bolesť

 

Akútna bolesť je normálny, fyziologický jav, ktorý má ochrannú funkciu. Upozorňuje na prítomnosť poškodenia alebo ochorenia a zaniká po zániku vyvolávajúcej príčiny.

Reumatické zápalové ochorenia mäkkých tkanív patria medzi najrozšírenejšie ochorenia. Do tejto skupiny ochorení patria zápal kĺbov (reumatoidná artritída),  degeneratívny úbytok chrupavky (artróza), alebo mimo kĺbový reumatizmus, ktorý postihuje svaly a šľachy. 

 

Flector-EP-gel-bolest

 

Pomliaždeniny sú vonkajšie zranenia, ktoré sú spôsobené prudkým nárazom na tvrdý povrch, alebo teleso. Najčastejším prípadom pomliaždenín je následok pádu, či nárazu. Postihnuté miesto je bolestivé na dotyk, obvykle natečie krvou s vodou. 

Natiahnutý sval je spojený so športovými úrazmi, je považovaný za najčastejší športový úraz. Natiahnutie svalu vzniká v dôsledku svalového preťaženia. Príčinou môže byť prudký pohyb, prípadne nezvyčajný, neobvyklý pohyb. Väčšinou dochádza k natiahnutiu nedostatočným rozcvičením pred športovou záťažou.

 

Flector-Ep-gel-sportove-zranenia

 

Vyvrtnutie, alebo podvrtnutie vzniká v kĺbe, v ktorom sa väzivá rýchlo a neprirodzene natrhnú alebo natiahnu. Medzi príznaky vyvrtnutia patrí ostrá bolesť v mieste poranenia. Opuch postihnutého miesta, je častým sprievodným javom vyvrtnutia.

Ak trpíte niektorou so spomínaných ťažkostí, neváhajte a siahnite po lieku Flector EP gél.

 

Úlohy Flector EP gélu

 

  • pomáha s úľavou od bolesti
  • znižuje zápal a opuch
  • pomáha pri vyvrtnutí, pomliaždení a natiahnutí
  • pomáha pri reumatických zápalových ochoreniach
  • podporuje liečbu bolesti

 

Flector-EP-gel-clenok

 

Účinné látky

 

  • diklofenak

Diklofenak je nesteroidové, topické liečivo, ktoré patrí do skupiny antiflogistik. Diklofenak sa hromadí v koži, odkiaľ sa postupne uvoľňuje do podkožných tkanív. Odtiaľ sa dostáva do zapálených tkanív kde pôsobí a pretrváva.

Diklofenak sa používa nielen na akútnu bolesť, ale aj na bolesť chronickú. Najčastejšie sa diklofenak vyskytuje vo forme krému, masti, gélu, alebo náplasti.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Gél aplikujte vzhľadom na veľkosť postihnutej oblasti, štandardne 2 - 4 g gélu, 3 - 4 x denne

Spôsob užívania:

Gél Flector EP jemne votrite do kože na postihnutom mieste. Po tom, ako gél aplikujete umyte si ruky (ak nie sú postihnutým miestom). Gél Flector EP nanášajte len na zdravú a neporušenú kožu. Pozor aby gél neprišiel do styku s očami, alebo sliznicami. Nepoužívajte Gél Flector EP v kombinácií s nepriedušnými obväzmi.

 

Upozornenie

 

V súčasnej dobe neexistujú dostatočné údaje na zhodnotenie pravdepodobnosti malformácie plodu alebo toxicity, ak sa liek aplikuje počas tehotenstva. Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Uchovávajte pri teplote od 15 do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli a blistri. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci. Liek môže ovplyvniť pozornosť a schopnosť viesť vozidlá. Túto činnosť by ste mali vykonávať len so súhlasom lekára.

Pred užívaním Panadolu Ultra Rapid si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Flector-EP-gel-koleno

 

Zloženie

 

liečivá:

diklofenak

pomocné látky:

makrogol 300, makrogol 400 monostearát, cetylstearyletyl-2-hexanoát, karbomér 934, trolamín, izopropylalkohol, parfum Dalin PH, čistená voda

 

flector ep gel zlozenie

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.