Faktu masť 20 g

8 hodnotení
 

Faktu masť je voľno predajný humánny liek, ktorý je určený na liečbu hemoroidov a ďalších ochorení v oblasti konečníka. Faktu masť podporuje regeneráciu postihnutých tkanív a súčasne zabraňuje zápalovým reakciám. Masť je svetlá, sklovitého vzhľadu a ľahko sa rozotiera.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €5,29
Ušetríte €1,41 (–27 %)
€3,88
   
Značka Takeda
Kategória Trávenie
 

Faktu masť: jedinečná odpoveď na vaše problémy v oblasti konečníka a hemoroidov.

 

Hemoroidy (ľudovo nazývané aj zlatá žila) sú bolestivá a chúlostivá záležitosť, ktorou trpí množstvo ľudí. Hemoroidy sú pletence žíl, nachádzajúce sa pod sliznicou konečníka. Nájdete ich hneď vedľa análnych zvieračov. Problémy s hemoroidmi nastávajú pri ich nevhodnom rozšírení, následkom čoho je na nich vyvíjaný neprimeraný tlak, ktorý spôsobuje bolesť.

Problémom je, že veľké množstvo ľudí hemoroidom nevenuje dostatočnú pozornosť. Liečbu treba podchytiť v počiatočnom štádiu. Hemoroidy vznikajú kvôli zlým stravovacím návykom, sedavému spôsobu života, nedostatočnej fyzickej aktivite či možnej vrodenej nedostatočnosti žilovej steny.

 

Faktu-mast-hemoroidy

 

Medzi ďalšie nepríjemnosti spojené s ochoreniami konečníka patrí: krvácanie, svrbenie, pálenie, vyrážky a drobné ranky v oblasti konečníka. Na všetky spomínané problémy je vhodným riešením Faktu masť.

 

Úlohy Faktu masť

 

  • pomáha a lieči vnútorné a vonkajšie hemoroidy
  • pomáha pri drobných rankách v oblasti konečníka
  • podporuje regeneráciu poškodeného tkaniva
  • zabraňuje šíreniu zápalových reakcií
  • vhodný liek na po chirurgické zákroky (len po konzultácií s lekárom)
  • pomáha pri krvácaní, svrbení a pálení v oblasti konečníka

 

Účinné látky

 

  • polykrezulén

Polykrezulén je lokálne hemostyptikum, ktoré koaguluje (zráža) krvné bielkoviny a sťahuje malé cievy. Vďaka týmto efektom dokáže za krátky čas kontrolovať krvácanie v análnej a perianálnej oblasti.

  • cinchokaíniumchlorid

Cinchokaíniumchlorid je lokálne anestetikum, ktoré tlmí svrbenie a bolesť.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Pokiaľ vám ošetrujúci lekár, alebo lekárnik nepovie inak, používajte Faktum masť 2 - 3 krát denne (ideálne ráno a večer). 

Spôsob užívania:

Aplikujte masť 2 - 3 krát denne tesne po vyprázdnení a umytí konečníka. Pri vnútorných hemoroidoch použite priložený aplikátor na tubu, ktorý po nasadení na tubu zaveďte do vyprázdneného konečníka. Tubu mierne stlačte tak, aby masť vytiekla rovnomerne do otvoru na strane aplikátora do poškodenej oblasti. Ak budete tubu otáčať, masť rozptýlite rovnomerne.

 

faktu-mast-gel

 

Upozornenie

 

Nie sú k dispozícii dostatočné údaje o použití liečiv (polykrezulén a cinchokaíniumchlorid) u tehotných žien a o ich vylučovaní do materského mlieka. Masť môžu používať ak lekár posúdi, že prínos je vyšší ako možné riziko pre vaše nenarodené alebo dojčené dieťa.
Neboli vykonané žiadne klinické štúdie používania u detí, preto sa jeho použitie u detí neodporúča.
V prípade, že ťažkosti pretrvávajú dlhšie ako 2 – 3 týždne, je potrebné dôkladné vyšetrenie postihnutej oblasti.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

polykrezulén, cinchokaíniumchlorid

pomocné látky:

makrogol 400, cetostearomakrogol 300, koloidný oxid kremičitý, dihydrát dinátriumedetátu, hydroxid sodný, butylhydroxytoluén, čistená voda

 

Faktu mast zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.