Essentiale forte N 100 kaps

Neohodnotené
 

Essentiale forte N je humánny, voľno predajný liek, ktorý obsahuje esenciálne fosfolipidy a je vhodný na prevenciu a liečbu ochorení pečene (akútnych aj chronických). Essentiale forte N slúži aj ako prevencia pri tvorbe žlčníkových kameňov. Liek je rastlinného pôvodu.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €18,04
Ušetríte €3,51 (–19 %)
€14,53
   
Značka Sanofi Aventis
Kategória Ostatné
 

Essentiale forte N: rastlinný liek, ktorý vás odbremení od problémov s pečeňou.

 

Essential forte N je vhodný pre dospelých a deti od 12 rokov, jeho hlavnou úlohou je liečiť akútne a chronické bolesti pečene, taktiež slúži ako prevencia pred tvorbou žlčových kameňov.

Najčastejší príznak problémov pečene je zažltnutie pokožky, nechtov, končekov prstov. Ďalším príznakom je svrbenie pokožky, ktorá je často citlivá na dotyk a ľahko sa zapáli. U niektorých ľudí sa blížiace problémy s pečeňou prejavujú aj tmavým zafarbením moču (príznak, len ak pijete dostatočné množstvo vody), prípadne bledou alebo krvavou stolicou. Medzi časté príznaky ešte môžeme zaradiť bolesti brucha a únava.

 

essentiale-forte-pecen

 

Úlohy Essentiale forte N

 

  • obnovuje enzymatickú aktivitu pečeňových buniek
  • obnovuje normálnu aktivitu pečeňových buniek
  • zabezpečuje regeneráciu pečeňových buniek
  • upravuje rovnováhu krvných tukov
  • zabezpečuje stabilizáciu žlče

 

Účinné látky

 

  • esenciálne fosfolipidy

Esenciálne fosfolipidy patria do skupiny lipidov. Lipidy sú látky, ktoré sú telu vlastné, sú súčasťou bunkových membrán s proteínmi, glykolipidmi a cholesterolom.

Fosfolipidy zabezpečujú pozitívny vplyv na stavbu a funkciu pečene, zlepšujú regeneračnú schopnosť pečene.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Pokiaľ lekár neodporučí inak, užívajú dospelí, dospievajúci a deti staršie ako 12 rokov (približne s hmotnosťou 43 kg) obvykle 2 kapsuly 3 krát denne.

Spôsob užívania:

Kapsuly užívajte celé, nerozhryzené, počas jedla a zapíjajte ich malým množstvom tekutiny. Bez súhlasu lekára užívajte liek najdlhšie po dobu 4 týždňov.

 

essentiale-forte-pecen-reklama

 

Upozornenie

 

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. 

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

esenciálne fosfolipidy

pomocné látky:

sójový olej, neutrálny tuk, ricínový olej, etanol, metoxyacetofenón, etylvanilín, želatína, čierny oxid železitý (E 172), žltý oxid železitý (E 172), oxid titaničitý (E 171), červený oxid železitý (E 172), DL-a-tokoferol ako antioxidačná prísada, nátriumlaurylsulfát, čistená voda

 

essentiale forte zloženie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.