Espumisan L 30 ml

7 hodnotení
 

Espumisan L je voľno predajný, humánny liek, ktorý sa používa na liečbu nadúvania a vetrov (flatulencia). Liek sa používa ako pri samoliečbe, tak pod dohľadom lekára. Espumisan L je vhodný pre všetky vekové skupiny.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €5,12
Ušetríte €1,67 (–33 %)
€3,45
   
Značka Berlin Chemie Menarini
Kategória Trávenie
 

Espumisan L: voľno predajný liek, ktorý vám pomôže s vetrami a nadúvaním

 

Nadúvanie nie je nič príjemné a je spôsobené nadmerným hromadením plynov v organizme človeka. Najčastejšou príčinou je nepravidelný pohyb, zdravá strava a vyvážený spôsob života.

Vetry sú podobne, ako nadúvanie, nepríjemná záležitosť a v spoločnosti sa o nich príliš nediskutuje. Vetry sa dajú definovať ako zmes prehltnutého vzduchu, ktorý sa dostane do tráviaceho traktu. Ďalším spôsob ako vetry vznikajú je tvorba plynu v črevách, ktorý sa tvorí počas procesu trávenia. Hlavnú úlohu pri tvorbe plynu hrajú baktérie, ktoré rozkladajú cukor a vlákninu (tie telo nevie ľahko stráviť).

 

espumisan-naduvanie

 

Okrem spomínaných problémov, ktorých liečba je považovaná za samoliečbu sa Espumisan užíva aj pri liečbe pod dohľadom lekára. Do tejto kategórie patria: žalúdkovo-črevné ťažkosti, zvýšená tvorba plynov po operáciách, na prípravu pred diagnostickými vyšetreniami v oblasti brucha.

 

Úlohy Espumisanu L

 

  • pomáha liečiť príznaky flatulencie (nadúvanie a vetry)
  • lieči príznaky žalúdkovo-črevných ťažkosti
  • vhodný na prípravu pred diagnostickým vyšetrením v oblasti brucha

 

Účinné látky

 

  • simetikón

Simetikon je zložený z dimetikonu a koloidného oxidu kremičitého. Simetikon je Dimeticon, ktorý je aktivovaný koloidným oxidom kremičitým. Dimeticon a Simetikon sú silikóny, ktoré znižujú povrchové napätie tekutiny vnútri tráviacej trubice a žalúdku. Silikóny uľahčujú odchod plynu a odstraňujú nepríjemné pocity, ktoré sú spojené s odchodom plynu. Silikóny sa nevstrebávajú a z organizmu sa dostávajú von stolicou.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

  • samoliečba gastrointestinálnych ťažkostí súvisiacich s hromadením plynov


Dojčatá

- odporúča sa podať 5-10 kvapiek do fľaše s jedlom alebo podať malou lyžičkou bezprostredne pred dojčením.

1-6 rokov - odporúča sa 10 kvapiek 3-5x denne.
6-14 rokov - odporúča sa 10-20 kvapiek 3-5x denne.

Dospievajúci a dospelí

- odporúča sa 20 kvapiek 3-5x denne.

Ak sa do 3 dní nezlepšia gastrointestinálne ťažkosti, odporúča sa vyhľadať lekára. Novoobjavené ťažkosti a/alebo ťažkosti pretrvávajúce po 14 dňoch liečby sa musia klinicky vyšetriť.​

  • dávkovanie pod dohľadom lekára

Príprava na zobrazujúce vyšetrenia podľa pokynov lekára
- odporúča sa 25 kvapiek (1 ml) 3x denne po jedle v deň pred vyšetrením a 25 kvapiek (1 ml) ráno v deň vyšetrenia.

 

espumisan-zaludocne-problemy

 

Ako prídavok k suspenziám kontrastných látok pod dohľadom lekára

- odporúča sa 2-4 ml na 1 liter kontrastnej látky pre dvojité kontrastné zobrazenie.


Príprava na gastroduodenoskopiu pod dohľadom lekára

- odporúča sa 2-3 ml pred endoskopiou. Ak je to potrebné, niekoľko ml emulzie sa môže podať cez endoskopickú trubicu počas vyšetrenia na elimináciu interferujúcich penových bublín.

Spôsob použitia:

Pred tým ako začnete Espumisan L užívať, pretrepte liek. Aby ste dosiahli správne dávkovanie (pomocou kvapkania) musíte fľašku otočiť vertikálne tak, aby kvapkadlo bolo nasmerované smerom nadol. Súčasťou balenia je odmerka zo stupnicou v mililitroch, ktorá je priložená k skrutkovému uzáveru. V prípade potreby ho odtrhnite a použite na odmeranie dávky namiesto kvapkadla. Espumisan sa odporúča užívať s jedlom, po jedle, ak je to potrebné aj pred spaním.

 

Upozornenie

 

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Po prvom otvorení je liek stabilný počas 6 mesiacov. Tento liek nevyžaduje žiadne zvláštne podmienky na uchovávanie.
Liek obsahuje sorbitol. Nie je známy vplyv na vedenie vozidiel a obsluhu strojov.

Pred užívaním Espumisanu si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá:

simetikon

pomocné látky:

stearoylmakrogol, monostearoylglycerol 40 – 55, kyselina sorbová, hydroxid sodný na úpravu pH, draselná soľ acesulfámu, chlorid sodný, tekutý sorbitol (nekryštalizujúci) (E 420), karbomér, nátriumcitrát, banánová aróma, čistená voda

 

espumisan zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.