Endiex 200 mg 12 kaps

7 hodnotení
 

Endiex je humánny, voľno predajný liek, ktorý pôsobí proti choroboplodným mikroorganizmom, ktoré vyvolávajú rôzne črevné ochorenia. Endiex je vhodný pri hnačkách infekčného, neinfekčného pôvodu a pri takzvaných cestovateľských hnačkách. Výhodou lieku Endiex je, že pri jeho užívaní nevzniká odolnosť na liečivo. Preto sa liek môže užívať opakovane.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €6,03
Ušetríte €2,63 (–44 %)
€3,40
   
Značka Zentiva
Kategória Trávenie
 

Endiex: vhodné riešenie na vaše problémy s hnačkou

 

Hnačka je riedka až vodnatá stolica, ku ktorej dochádza častejšie ako 3 až 6 x denne. Hnačka je svojím spôsobom obranný mechanizmus, ktorý zabezpečuje obranu a zbavovanie sa škodlivých látok, baktérií či vírusov.

V medicíne sú známe štyri mechanizmy, na základe ktorých hnačka vzniká.

  • vznik hnačky pri narušení pohybu čriev

Hnačka vzniká pri zrýchlení (živiny a voda sa nestihnú dostatočne vstrebať), alebo spomalení (pri spomalení črevných pohybov dochádza k množeniu patogénnych baktérií) črevných pohybov.

  • vznik hnačky pri nahromadení látok, ktoré viažu vodu v črevách

Hnačka vzniká tak, že látky, ktoré viažu vodu sa nahromadia v hrubom čreve. Následne spôsobujú presakovanie tekutiny z organizmu. Na základe toho nedochádza k zhustnutiu stolice, ale dochádza k hnačke.

 

Endiex-hnacka-zachod

 

  • vznik hnačky pri nadmernom vylučovaní soli 
  • vznik hnačky pri zápale črevnej sliznice

Poznáme dva druhy hnačky: akútnu a chronickú.

Akútna hnačka je zväčša infekčného pôvodu a vyvolávajú ju baktérie (Salmonella), toxíny baktérií (enterotoxín), vírusy (adenovirus), alebo parazitmi. Akútna hnačka môže byť spôsobená otravou potravinami, alebo po užívaní silných liekov, antibiotík či chemoterapii a rádioterapii.

Chronická hnačka je spôsobená podráždeným črevom, nedostatkami enzýmov potrebných pre správne fungovanie procesu trávenia, intoleranciou na určité potraviny, poruchou pankreasu, štítnej žľazy, zápalom hrubého čreva.

 

Úlohy Endiexu

 

  • pomáha pri chronickej aj akútnej hnačke
  • pomáha pri infekčných aj neinfekčných hnačkách
  • pomáha pri tzv. cestovateľských hnačkách

 

Účinné látky

 

  • Nifuroxazid

Nifuroxazid je perorálne antibiotikum (nitrofuránové), ktoré sa používa na liečbu hnačky a kolitídy u ľudí a zvierat. Ide o lokálne liečivo, používané pri gastrointestinálnych infekciách.

 

endiex-nafukovanie-naduvanie

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dospelí: 

Užívajte jednu kapsulu 4 x denne, pri užívaní dodržiavajte pravidelné šesť hodinové odstupy.

Deti staršie ako šesť rokov:

Užívajte jednu kapsulu 3 x denne, pri užívaní dodržiavajte pravidelné osem hodinové odstupy.

Liečba Endiexom by nemala trvať dlhšie ako sedem dní, ak sa príznaky nezlepšia do troch dní, prípadne sa zhoršia kontaktujte prosím lekára.

Spôsob užívania

Kapsuly užívajte v pravidelných časových intervaloch, nezávisle od jedla. Vždy kapsuly prehĺtajte v celku a zapíjajte ich tekutinou.

 

Upozornenie

 

Počas tehotenstva sa liek neodporúča. Podávanie lieku počas dojčenia je v prípade krátkodobej liečby možné, najlepšie po konzultácii s lekárom. Pri užívaní lieku nepite nápoje s obsahom alkoholu. Liek nemá žiadny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli a blistri. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci. 

Pred užívaním Endiexu si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Endiex-bolesti-brucha

 

Zloženie

 

liečivá:

nifuroxazid

pomocné látky:

predželatínovaný kukuričný škrob, magnéziumstearát, koloidný bezvodý oxid kremičitý, sodná soľ kroskarmelózy, mikrokryštalická celulóza, želatína, oxid titaničitý (E171), oxid železitý červený (E172), oranžová žlť (E110), chinolínová žlť (E104)

 

 Endiex%20zlozenie 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.