Elmetacin 100 ml

Neohodnotené
 

Elmetacín je humánny, voľno predajný liek, ktorý je určený na podpornú liečbu reumatických, zápalových ochorení mäkkých tkanív. Elmetacín je určený na vonkajšie použitie a zabezpečuje úľavu od bolesti pri vyvrtnutiach, pomliaždeninách či natiahnutiach končatín. Liek je vhodný a efektívny pri športových úrazoch.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €9,99
Ušetríte €2,55 (–26 %)
€7,44
   
Značka Stada
Kategória Bolesť
 

Elmetacín: prvá pomoc pri vyvrtnutých, pomliaždených a natiahnutých končatinách v spreji

 

Elmetacin je liek, určený pre dospelých a používa sa najmä v dvoch okruhoch zdravotných problémov. Do prvej skupiny patria reumatické  zápalové ochorenia mäkkých tkanív. Príkladom je zápal šľachovej pošvy alebo zápal šľachy. Druhou skupinou sú poranenia horných a dolných končatín ako napríklad vyvrtnutia, pomliaždenia a natiahnutia. Veľmi často k týmto problémom dochádza pri športe, či inej fyzickej aktivite.

 

elmetacin-sportove-zranenie

 

Reumatické zápalové ochorenia mäkkých tkanív patria medzi najrozšírenejšie ochorenia. Do tejto skupiny ochorení patria zápal kĺbov (reumatoidná artritída),  degeneratívny úbytok chrupavky (artróza), alebo mimo kĺbový reumatizmus, ktorý postihuje svaly a šľachy. 

Pomliaždeniny sú vonkajšie zranenia, ktoré sú spôsobené prudkým nárazom na tvrdý povrch, alebo teleso. Najčastejším prípadom pomliaždenín je následok pádu, či nárazu. Postihnuté miesto je bolestivé na dotyk, obvykle natečie krvou s vodou. 

Natiahnutý sval je spojený so športovými úrazmi, je považovaný za najčastejší športový úraz. Natiahnutie svalu vzniká v dôsledku svalového preťaženia. Príčinou môže byť prudký pohyb, prípadne nezvyčajný, neobvyklý pohyb. Väčšinou dochádza k natiahnutiu nedostatočným rozcvičením pred športovou záťažou.

Vyvrtnutie, alebo podvrtnutie vzniká v kĺbe, v ktorom sa väzivá rýchlo a neprirodzene natrhnú alebo natiahnu. Medzi príznaky vyvrtnutia patrí ostrá bolesť v mieste poranenia. Opuch postihnutého miesta, je častým sprievodným javom vyvrtnutia.

 

elmetacin-vyvrtnuty-clenok

 

Na všetky spomínané nepríjemnosti a komplikácie je Elmetacín skvelou voľbou.

 

Úlohy Elmetacínu

 

  • pomáha s úľavou od bolesti
  • znižuje zápal a opuch
  • pomáha pri vyvrtnutí, pomliaždení a natiahnutí
  • pomáha pri reumatických zápalových ochoreniach
  • podporuje liečbu bolesti

 

Účinné látky

 

  • indometacín

Indometacín je protizápalové a nesteroidné liečivo. Štandardne sa indometacín používa na zníženie horúčky, opuchu, stuhnutia a bolesti.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Elmetacín je liek určený iba pre dospelých pacientov a aplikujte ho 3 - 5 krát denne

Denná dávka by nemala prekročiť 7,5 ml roztoku. Odporúčaná dĺžka liečby je jeden až dva týždne, v prípade náhodných, alebo športových poranení obmedzte dĺžku liečby na 7 dní. 

Spôsob užívania:

Na ošetrenie je potrebné aplikovať 0,5 až 1,5 ml roztoku roztoku (podľa veľkosti bolestivej plochy). 0,5 až 1,5 ml roztoku sa rovná 4 až 13 stlačeniam denne. 

 

Upozornenie

 

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Liek je zakázaný pre osoby mladšie ako 18 rokov. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. Nie je známy vplyv na vedenie vozidiel a obsluhu strojov.

Pred užívaním Elmetacinu si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

elmetacin-zivotne-prostredie

 

Zloženie

 

liečivá:

indometacín

pomocné látky:

izopropylalkohol, izopropylmyristát

 

elmetacin zloženie

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.