Dorithricin 20 pastiliek

Neohodnotené
 

Dorithricin je voľno predajný liek s antibiotikom, ktorý je určený na liečbu zápalov a bolestí hrdla. Dorithricin lieči infekciu hneď v mieste jej vzniku, je vyrábaný vo forme okrúhlych, plochých pastiliek mentolovej príchute. Je príjemný na konzumáciu a je považovaný za veľmi účinný liek, obsahuje účinné látky, ktoré rýchlo zmierňujú bolesť v hrdle.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €7,63
Ušetríte €1,68 (–22 %)
€5,95
   
Značka Medice Pharma
Kategória Chrípka a prechladnutie
 

Dorithricin: najobľúbenejšie pastilky s troma účinnými látkami na trhu

 

Každého z času načas potrápi zapálené hrdlo, príznaky sú známe: škriabanie v hrdle či bolestivé prehĺtanie. Príčinou spomínaných bolestí sú najčastejšie vírusové infekcie alebo baktérie, alebo obe naraz.

Vírusové infekcie (pôvodom môžu byť napríklad: rhinovírusy, alebo adenovírusy) sú sprevádzané nádchou a bolesť nie je až taká výrazná ako pri bakteriálnej infekcii. Bakteriálnu infekciu (streptokoky, stafylokoky) sprevádza vysoká teplota, prípadne zväčšenie lymfatických uzlín.

 

dorit-2

 

Bolesť hrdla väčšinou ustúpi sama, ale proces liečenia trvá omnoho dlhšie, ako pri liečbe pomocou liekových foriem. Najobľúbenejšou liekovou formou sú pastilky. Liek Dorithricin obsahuje pastilky, ktoré sú veľmi príjemné vďaka svojej mentolovej príchuti.

Dorithricin je veľmi populárny a účinný vďaka tomu, že ide o liek s antibiotikom, s troma účinnými látkami.

 

Úlohy Dorithricinu

 

  • lieči nekomplikované infekcie hltana a hrtana
  • lieči zápaly ďasien a sliznice ústnej dutiny
  • zmierňuje bolesti hrdla
  • pomáha pri bolestivom prehĺtaní

 

33970125015_c2bf7736c7_z

 

Účinné látky

 

  • tyrotricín

Tyrotricín je lokálne antibiotikum, je veľmi účinné proti grampozitívnym baktériám (stafylokokom a streptokokom). Tieto spomínane baktérie spôsobujú zápalové infekcie sliznice ústnej dutiny, hltana a hrtana.

Hlavnými úlohami Tyrotricínu je narušenie prísunu živín cez bakteriálnu membránu, vďaka čomu postupne dochádza k rozkladu bunky. Jeho druhou úlohou je vytváranie pórov v bakteriálnych membránach, vďaka čomu narušuje syntézu Atp a následne dochádza k bunkovej smrti.

  • benzalkóniumchlorid

Benzalkóniumchlorid je organická soľ, ktorá je klasifikovaná ako kvartérna amóniová zlúčenina. Jej hlavnou úlohou je ničiť, tlmiť alebo obmedziť rast škodlivých organizmov.

Využíva sa vo farmaceutickom priemysle (kvapky do nosa, oči či uší), pri osobnej hygiene (šampóny, dezodoranty, vlhké utierky), nachádza sa v ústnych vodách a ďalších výrobkoch slúžiacich na dezinfekciu.

 

dorithric-1

 

  • benzokaín

Benzokaín je lokálne anestetikum, ktorého úlohou je rýchle tlmenie bolestí.  Rýchly nástup účinku ma benzokaín vďaka vysokej afinite k membránovým štruktúram. 

Najčastejšie sa benzokaín používa pri bolesti hrdla, oparoch, vredoch, podráždených ďasnách a zuboch, pri bolestiach uší, očí. Taktiež sa používa pri procedurálnej lokálnej anestézii a pri chirurgickej anestézii.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dorithricin užívajte vždy tak, ako vám povedal váš lekár, odporúčaná denná dávka je 1-2 pastilky každé 2-3 hodiny viackrát denne.

Spôsob užívania:

Dorithricin nechajte pomaly rozpustiť v ústach. Liečba má pokračovať ešte jeden deň po odoznení príznakov. Maximálny počet užitých pastiliek denne je 8 ks za 24 hodín.

 

Upozornenie

 

Liek Condrosulf neovplyvňuje pozornosť pri vedení motorových vozidiel, alebo strojov.  Tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča pred užívaním lieku Dorithricin konzultovať danú skutočnosť s lekárom, alebo lekárnikom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.
 
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá:

tyrotricín, benzalkóniumchlorid, benzokaín

pomocné látky:

sorbitol, mastenec, ester sacharózy, dihydrát sodnej soli sacharínu, silica mäty priepornej, povidón, sodná soľ karmelózy

 

dorithricin zloženie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.