Condrosulf 400 mg 60 kaps

9 hodnotení
 

Condrosulf 400 je voľnopredajný liek, ktorý je určený na dlhodobú liečbu osteoartrózy. Osteoartóza je degeneratívna choroba kĺbov, ktorá ma viacero foriem. Condrosulf 400 pomáha obnovovať poškodenú chrupavku, zmierňuje jej symptómy. Pomáha proti bolesti, stuhnutosti kĺbu a proti zápalu. Liek obsahuje chondroitin sulfát, polysacharid, ktorý dáva chrupavke pružnosť.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €18,12
Ušetríte €6,57 (–36 %)
€11,55
   
Značka IBSA
Kategória Športovci
 

Condrosulf 400: dlhodobé riešenie na liečbu osteoartrózy a obnovu vašich chrupaviek

 

Osteoartróza je jedno z najčastejších ochorení kĺbov, trpí ňou viac ako 70 percent ľudí starších ako 65 rokov. Ak si myslíte, že sa toto ochorenie týka iba staršej generácie radi vás vyvedieme z omylu. Až 20 percent ľudí do 40 rokov trpí touto nepríjemnou chorobou.

Osteoartróza je nezápalový degeneratívny proces, ktorý postihuje kĺbovú chrupavku a kosť, ktorá leží pod chrupavkou. Osteoartróza môže napadnúť akýkoľvek kĺb v tele, medzi najčastejšie postihnuté patria takzvané nosné kĺby: bedrový kĺb, kolenný kĺb, ale aj drobné kĺby na rukách.

 

condro-1

 

Úlohy Condrosulf 400

 

  • tlmí činnosť enzýmov, ktoré poškodzujú chrupavku (chrupavkové tkanivo)
  • vyvíja protizápalový efekt v chrupavke
  • dopĺňa chýbajúce množstvo chondroitínsulfátu
  • podporuje tvorbu základnej chrupavkovej hmoty
  • zlepšuje elastickosť chrupavky
  • dobre sa vstrebáva a podporuje zdravie v chrupavke a kĺboch

 

Príznaky osteoartrózy (artróza)

 

Medzi najčastejšie príznaky naznačujúce artrózu patrí napríklad bolesť kĺbov, počas vykonávania pohybu. Ďalšie príznaky sú: citlivosť kĺbu pri miernom tlaku, stuhnutosť kĺbov po krátkej dobe nečinnosti, strata flexibility kĺbu, praskajúci pocit, alebo zvuk, pri pohybe. Tvorba kostených hrudiek, ktoré sa tvoria v okolí postihnutého kĺbu.

 

Účinné látky

 

  • chondroitínsulfát je polysacharid

Chondroitínsulfát je polysacharid, ktorý zadržuje v chrupavke vodu, čím jej zabezpečuje pružnosť. Chondroitínsulfát tvorí jednu zo základných stavebných zložiek kĺbovej chrupavky.

  • sodná soľ

Sódna soľ je derivát na báze škrobu, ktorý sa používa najmä v potravinárskom a farmaceutickom priemysle. Medzi jeho vlastnosti patrí veľmi dobrá rozpustnosť.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Voľnopredajný liek Condrosulf 400 užívajte v odporúčanej dennej dávke a to 2 kapsuly 1-krát denne.

Spôsob užívania:

Liek užívajte pred jedlom, počas jedla, alebo po jedle. Ak patríte medzi pacientov, ktorí trpia citlivým žalúdkom, odporúčame užívať kapsuly Condrosulf až po jedle.

Užívanie Condrosulf 400 sa neodporúča u deti do 15 rokov.

 

condro2

 

Upozornenie

 

Liek Condrosulf neovplyvňuje pozornosť pri vedení motorových vozidiel, alebo strojov. 

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote od 10 - 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.
 
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá:

chondroitini sulfas natricus, sodná soľ

 

condrosulf zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.