Coldrex Horúci nápoj 14 x 5g

Neohodnotené
 

Coldrex Horúci nápoj (Hot drink) je voľno predajný, humánny liek, ktorý poskytuje okamžitú úľavu od bolesti hlavy, bolesti hrdla, bolesti kĺbov. Coldrex Horúci nápoj je liek proti prechladnutiu a chrípke. Obsahuje až tri účinné látky a má citrónovú príchuť. Balenie obsahuje 14 sáčkov.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €9,89
Ušetríte €2,76 (–28 %)
€7,13
   
Značka Omega Pharma
Kategória Chrípka a prechladnutie
 

Coldrex Horúci nápoj: jednoduché riešenie na liečbu  chrípky a prechladnutie

 

Prechladnutie je vírusové ochorenie, ktoré súvisí s oslabením imunitného systému. Prechladnutie môžeme vo všeobecnosti chápať ako akútnu infekciu horných dýchacích ciest. Veľmi často je spôsobené pôsobením chladu a stresom. Prenos vírusov prechladnutia je spôsobený blízkym kontaktom s chorým, kašľom, alebo kýchaním.

Chrípka je vírusové ochorenie, ktoré spôsobujú vírusy typov A,B a C. Nevýhodou chrípky je, že pri nej často dochádza k bakteriálnej infekcii zasiahnutých slizníc, čoho následkom môže byť zápal srdcového svalu, alebo zápal pľúc. Medzi hlavné symptómy patria bolesti hlavy, hrdla, končatín, horúčka a kašeľ. Podobne ako prechladnutie sa chrípka prenáša kvapôčkovou infekciou, alebo priamym kontaktom.

 

Úlohy Coldrex Horúceho nápoja

 

  • pomáha znižovať horúčku
  • tlmí bolesť hlavy pri chrípkových stavoch
  • uvoľňuje zapchatý nos
  • tlmí bolesť svalov a kĺbov
  • pomáha s bolesťou v hrdle

 

coldrex-nadcha

 

Účinné látky

 

  • paracetamol

Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu, jeho výhodou je, že nezhoršuje žalúdočné problémy a nevyvoláva krvácanie, môžu ho užívať aj pacienti, ktorí trpia žalúdočnými a dvanástnikovými vredmi, prípadne takí, ktorí nemôžu prijímať kyselinu acetylsalicylovú.

  • vitamín C (kyselina askorbová)

Vitamín C, alebo kyselina askorbová patrí medzi najdôležitejšie vitamíny aké poznáme. Pomáha udržiavať funkcie imunitného systému a je dôležitý pre rast a udržiavanie zdravých kostí, zubov, ďasien, väziva a krvných ciest. Netreba zabúdať na dôležitý fakt, ľudské telo si nevie vytvoriť vitamín C samo. Vitamín C musíme neustále dopĺňať.

  • fenylefríniumchlorid

Fenylefrín (Phenylephrini hydrochloridum) je účinná látka, ktorej úlohou je stiahnuť cievy v nosovej sliznici - úľava od upchatého nosa.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Coldrex Horúci nápoj je určený pre dospelých a mladistvých od 15 rokov (od 50 kg). Užívajte jedno vrecko (1 dávka) 1 - 4 krát denne. Interval medzi jednotlivými dávkami nesmie byť menej ako 4 hodiny. Ak sa po troch dňoch užívania váš zdravotný stav nezmení, kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára.

Spôsob užívania:

Obsah vrecka (jedného) rozpustite v pohári horúcej vody (voda nesmie byť vriaca, cca 200 - 300 ml vody). Nápoj je pripravený na konzumáciu v momente, keď sa ochladí na prijateľnú teplotu.

 

coldrex-horuci-napoj

 

Upozornenie

 

Zvýšte pozornosť pri vedení motorových vozidiel, alebo strojov, liek Coldrex môže vyvolať ospalosť. Počas liečby nekonzumujte alkoholické nápoje. Neužívajte súčasne s Coldrexom ďalšie lieky obsahujúce paracetamol. Neužívajte paracetamol v období tehotenstva. Deti do 15 rokov a do 50 kg nesmú liek užívať.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte Coldrex po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.
 
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

paracetamol, fenylefríniumchlorid, kyselina askorbová (vitamín C)

pomocné látky:

sacharóza, kyselina citrónová, sodná soľ sacharínu, trinátriumcitrát, chinolínová žlť (E104), citrónová príchuť, vrecko obsahuje tiež 135 mg sodíka a 2,9 g sacharózy

 

coldrex zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.