Celaskon tablety 100 x 250 mg

9 hodnotení
 

Celaskon je voľno predajný liek, ktorý vám ponúkame vo forme tabliet. Jedna tableta obsahuje 250 mg vitamínu C (kyselina askorbová). Celaskon je vyhľadávaným produktom, ktorý pomáha udržiavať funkciu imunitného systému. Okrem spomínanej funkcie skracuje dĺžku nachladnutia a slúži ako skvelá prevencia pred chrípkovými ochoreniami.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €4,89
Ušetríte €1,10 (–22 %)
€3,79
   
Značka Zentiva
Kategória Vitamíny a Minerály
 

Celaskon tabs: účinná 250 mg dávka vitámínu C v jednej tablete

 

Vitamín C, alebo kyselina askorbová patrí medzi najdôležitejšie vitamíny aké poznáme. Okrem toho, že pomáha udržiavať funkcie imunitného systému, je jednou z prvých vecí, po ktorých siahneme, keď cítime že chrípka, či nachladnutie sa blíži.

Chrípkové obdobie však nie je jediná časť roka, kedy by sme mali siahnuť po vitamíne C, vitamín C je dobre rozpustný vo vode a preto už po niekoľkých hodinách sa začne z tela vylučovať močom. Preto treba tento dôležitý vitamín pravidelne dopĺňať.

Okrem už spomínaných vlastností je vitamín C dôležitý pre rast a udržiavanie zdravých kostí, zubov, ďasien, väziva a krvných ciest. Netreba zabúdať na dôležitý fakt, ľudské telo si nevie vytvoriť vitamín C samo a to je ďalší dôležitý aspekt, ktorý dokazuje, že vitamín C musíme neustále dopĺňať.

 

obrazok-1-celaskon

 

Úlohy Celaskonu

 

  • antioxidačné vlastnosti a zlepšuje imunitu organizmu
  • plní obrannú funkciu telesných tkanív pred účinkom voľných radikálov
  • podporuje funkcie imunitného systému a nervovej sústavy
  • znižuje pocity únavy 
  • zvyšuje obranyschopnosť a podporuje hojenie rán
  • chráni pred starnutím  a stimuluje tvorbu bielych krviniek
  • podporuje rast a výživu ďasien, zubov a blahodárne pôsobí na oči či kŕčové žily, hemeroidy 

 

Príznaky nedostatku vitamínu C

 

Medzi najčastejšie zdravotné problémy, ktoré vznikajú nedostatkom vitamínu C patria: skorbut, strata zubov, strata vlasov, zníženie výkonnosti, tvorbu modrín, depresiu a nespavosť, krvácanie ďasien a chudokrvnosť

 

Účinné látky

 

  • kyselina askorbová (vitamín C)

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dospelí a deti staršie ako 6 rokov:

1-2 tablety denne. Pri nedostatku vitamínu C sa užíva 2-4 tablety tohto lieku rozdelených do viacerých dávok.

Deti vo veku 2-6 rokov:

Krátkodobo sa môže podať 1/2-1 tableta denne (100-200 mg vitamínu C). Z dôvodu presnejšieho dávkovania vitamínu C môže byť vhodnejšie použiť iný liek s nižším obsahom vitamínu C.

Deti mladšie ako 2 roky:

Podáva sa len na odporúčanie lekára a v dávkach ním stanovených. Dĺžku liečby tiež určí lekár.

Spôsob užívania:

Tablety sa prehĺtajú celé, ideálne pred jedlom, je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom vody, prípadne inej tekutiny. Tablety Celaskonu majú v strede tablety deliacu ryhu, vďaka čomu je ich možné rozdeliť na dve rovnaké dávky.

 

celaskon-obraozk-2

 

Upozornenie

 

Liek Celaskon neovplyvňuje pozornosť pri vedení motorových vozidiel, alebo strojov. Nadbytok vitamínu sa vylúči močom. Pri predávkovaní vitamínom C môže dôjsť k podráždeniu sliznice, k hnačkám, nevoľnosti až k dáveniu.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte Celaskon po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote od 10 - 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.
 
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá:

kyselina askorbová (vitamín C)

pomocné látky:

kukuricový škrob , predželatínovaný kukuricový škrob, dihydrát edetanu dvojsodného, mastenec, sodná soľ stearylfumarátu, mikrokryštalická celulóza, hlinitý lak oranžovej žltej E 110

 

Celaskon zlozenie

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.