Canespor sada na nechty

2 hodnotenia
 

Canespor sada na nechty je voľno predajný, humánny liek, ktorého úlohou je liečba plesňových infekcií na nechtoch rúk a nôh. Súčasťou balenia je 10 gramová masť, 15 kusov náplastí a škrabka. Účinné látky v lieku Canespor sú močovina a bifonazol.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €20,59
Ušetríte €3,88 (–19 %)
€16,71
   
Značka Bayer
Kategória Telo a pleť
 

Canespor sada: náročná liečba nechtovej mykózy v pohodlí domova.

 

Necht je keratínová doštička, ktorého funkciou je ochraňovať špičku prsta, posledný článok prsta a mäkké tkanivá pred zraneniami. Nechty sú vystavované rôznym ochoreniam. Najčastejšou chorobou nechtov je nechtová mykóza (plesňová infekcia). Tá sa na nechty prenáša z chodidiel, medziprstov a ostatných častí pokrytých kožou.. Liečba nechtovej mykózy je zložitá a môže pretrvávať mesiace aj roky. 

Nechtová mykóza postihuje najmä starších ľudí a vyskytuje sa častejšie na nechtoch nôh, ako na nechtoch rúk. Medzi príznaky nechtovej mykózy patria: biele prípadne žlté prúžky na nechtoch, krehký alebo silnejší, hrubý necht, nadvihnutie nechta, zmena tvaru nechta, drobenie nechta alebo olupovanie nechta.

Ak vás trápi nechtová mykóza je pre vás užívanie lieku Canespor vhodná voľba ako sa tejto nepríjemnej a diskomfortnej záležitosti zbaviť.

 

canespor-plesen-noh

 

Úlohy Canespor sady

 

  • lieči plesňové ochorenia nechtov nôh a rúk
  • odstraňuje nechty so súčasným antimykotickým účinkom

 

Účinné látky

 

  • močovina

Močovina je hlavná zložka moču a pridáva sa do krémov určených na liečenie plesne na nohách. Močovina nelieči pleseň samotnú. Úlohou močoviny je zmäkčovanie postihnutých nechtov, vďaka čomu je ich odstránenie jednoduchšie.

  • bifonazol

Bifonazol je účinná látka, ktorá aktívne pôsobí proti vyvolávateľom nechtovej mykózy. Bifonazol má široký záber na liečbu plesňových ochorení kože.

 

canespor-nechty

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Z otočného dávkovača 1x denne naneste na postihnutý necht toľko masti, aby pokrývala v tenkej vrstve celú nechtovú plochu. Po nanesení masti si liečené nechty na ruke alebo nohe prikryte náplasťou a obväz ponechajte na 24 hodín. Náplasť je možné rozdeliť na polovicu v závislosti od veľkosti nechtu. Aby sa zabezpečilo zachovanie priľnavosti náplasti, je treba sa uistiť, že v mieste aplikácie priľnavej vrstvy sa na koži nenachádza žiadna masť. Kontaktu s priľnavou vrstvou náplastí prstami sa treba vyhnúť. Po 24 hodinách sa náplasť odstráni a postihnuté prsty na rukách alebo nohách sa na cca 10 minút namočia do teplej vody. Potom sa opatrne odstráni zmäknutá časť postihnutého nechtu priloženou škrabkou. Nakoniec sa dôkladne  nechty osušia a znovu sa masť aplikuje (rovnakým spôsobom).

Ak sa vyskytne podráždenie, na kožu okolo nechtu sa má naniesť napr. zinková masť. Liečba sa musí denne opakovať, a to tak dlho, kým sa neodstráni celý postihnutý necht a nechtové lôžko nie je hladké. (Masť pôsobí iba na postihnutú nechtovú substanciu, zdravé časti nie sú ovplyvnené). Podľa závažnosti infekcie a hrúbky nechtu trvá liečba zvyčajne 7-14 dní (ak po 14 dňoch nebude lôžko hladké treba navštíviť lekára). Po odstránení nechtu sa má pokračovať asi 4 týždne v antimykotickej (protiplesňovej) liečbe liekom Mycospor krém.

 

Upozornenie

 

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete používať tento liek. U dojčiat a detí do 3 rokov sa Canespor sada na nechty môže podávať len pod lekárskym dohľadom.

Canespor sada na nechty nemá žiadny alebo má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

bifonazol, močovina

pomocné látky:

lanolín, biely vosk, biela vazelína

 

canespor sada zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.