Canespor krém 15 g

8 hodnotení
 

Canespor krém je humánny, voľno predajný liek ktorý je určený na liečbu plesňových ochorení a liečbu kože. Canespor má protizápalový účinok a priaznivo pôsobí na kožu napadnutú plesňou. Liek obsahuje účinnú látku bifonazol.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €6,85
Ušetríte €1,35 (–20 %)
€5,50
   
Značka Bayer
Kategória Telo a pleť
 

Canespor: liečba plesňových ochorení s liečivom bifonazol

 

Plesňové, mykotické, ochorenia kože sú nepríjemnou a diskomfortnou záležitosťou. Medzi najčastejšie ochorenia, ktoré sem môžeme zaradiť patria: plesňové ochorenia kože a kožných záhybov, plesňové ochorenia rúk a nôh, pityriasis versicolor, erytrazma, či povrchové kandidózy.

Plesňové ochorenia kože a kožných záhybov sa štandardne vyznačuje fľakmi, prípadne škvrnami svetlejšej, alebo tmavšej farby. Ochorenie sa prejavuje u ľudí, ktorí majú oslabenú imunitu, majú nadmerne mastnú pokožku a často sa potia (intenzívne). Ochorenie sa zhoršuje počas teplejších dní, ochladenie naopak chorobu zlepšuje. Najčastejšie miesta výskytu sú krk, paže, chrbát a hruď.

 

canespor-krem-dlan-pokozka

 

Plesňové ochorenia rúk a nôh patria k čoraz častejším problémom, ktoré vznikajú nosením neprevzdušneného oblečenia. Toto oblečenie vytvára vlhké prostredie a vytvára tak množstvo patogénov. Mykotické ochorenie nôh či rúk môže vzniknúť prenesením "huby" z pôdy, zvieraťa, prípadne z iného človeka. 

Erytrazma patrí medzi ochorenia, ktoré sú vyvolané korynobaktériami, choroba, jej sprievodnými znakmi sú obezita a zmena pH v alkalickom prostredí. Erytrzma sa šíri iba na povrchu a prenáša sa pohlavným stykom, pri návšteve bazénov a pláži. Ochorenie sa vyskytuje u ľudí, ktorí majú nedostatočné hygienické návyky.

Pityriasis versicolor je neškodné, kozmeticky rušivé ochorenie kože. Ochorenie podporuje vlhká a teplá klíma, silné potenie, prípadne  krémy na opaľovanie. Choroba sa prejavuje okrúhlymi hnedastými fľakmi na koži. Fľaky majú veľkosť mince a majú nadmernú pigmentáciu.

Na všetky spomínané ochorenia kože je Canespor vhodným liekom.

 

canespor-plesen-noh

 

Úlohy Canespor

 

  • pomáha liečiť atletickú nohu
  • pomáha liečiť mykózu slabín
  • pomáha pri liečbe dermatofytózi trupu
  • pomáha pri liečbe sparenín

 

Účinné látky

 

  • bifonazol

Bifonazol je účinná látka, ktorá aktívne pôsobí proti vyvolávateľom plesňových, mykotických, ochorení kože. Bifonazol má široký záber na liečbu plesňových ochorení kože a má protizápalový účinok. Bifonazol preniká cez postihnuté vrstvy kože a aktívne pôsobí proti plesniam. 

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Krém Canespor nanášajte na postihnuté miesta kože raz denne, ideálne je krém nanášať pred spaním. Asi jeden centimeter krému štandardne postačuje na ošetrenie plochy o veľkosti dlane.

Štandardná dĺžka liečby

Mykózy chodidiel (tinea pedis, tinea pedis interdigitalis): 3 týždne

Mykózy na trupe, rukách a kožných záhyboch (tinea corporis, tinea manuum, tinea inguinalis): 2-3 týždne

Pityriasis versicolor: 2 týždne

Erytrazma: 2 týždne

Povrchové kandidózy kože: 2-4 týždne

V liečbe liekom Canespor pokračujte aj po vymiznutí príznakov, ak sa váš stav zhorší, prípadne nepociťujete zlepšenie v priebehu jedného týždňa navštívte lekára.

Spôsob užívania:

Canespor krém aplikujte v tenkej vrstve na postihnuté miesta a dôkladne ho vtierajte. Krém sa nesmie dostať do kontaktu s očami.

 

canespor-krem-pokozka-ruky

 

Upozornenie

 

Použitie lieku v tehotenstve je potrebné konzultovať s lekárom. V prvom trimestri tehotenstva sa liek neodporúča.
U dojčiacich žien je liek kontraindikovaný. U dojčiat a detí do 3 rokov sa má krém podávať len pod lekárskym dohľadom.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli a blistri. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

Pred užívaním Canesporu si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá:

bifonazol

pomocné látky:

benzylalkohol, cetylpalmitát, cetylalkohol a stearylalkohol, oktyldodekanol, polysorbát 60, sorbitánstearát, čistená voda

 

canespor krem zlozenie 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.