Ako si môžeme pomôcť pri chorobách z prechladnutia 1. časť

Chladné sychravé počasie a ostrejší vzduch sú každoročne zárukou viróz a rôznych chorôb z prechladnutia. Typickými príznakmi sú plný nos, bolesti hlavy, hrdla, kýchanie, kašeľ, zachrípnutie a celkový telesný a psychický diskomfort. Zvýšená teplota pri bežnej viróze nepresahuje 38°C. Prechladnutie alebo tiež viróza je rýchlo sa šíriaca choroba horných dýchacích ciest spôsobená vírusmi.

Liečba viróz

Okrem klasickej liečby v podobe vitamínov, teplého čaju, zinku a selénu existujú aj menej tradičné spôsoby potlačenia príznakov, resp. posilnenia imunity. Sem patrí napr. liečba pomocou esenciálnych olejov na vnútorné použitie, prípadne frekvenčná terapia

Esenciálne oleje

Príroda nám dáva k dispozícii rastliny, ktorých účinky sa odjakživa využívali v boji s rôznymi druhmi infekcií. V dnešnej dobe, s pribúdajúcimi multirezistentnými kmeňmi baktérií, sa ukazuje, že jedine návrat k prírode je tá správna cesta ako si poradiť s patogénnymi mikroorganizmami, na ktoré sú antibiotiká už krátke. V poslednej dobe pribúda čoraz viac klinických štúdií, popisujúcich silné antibakteriálne účinky esenciálnych olejov, ktoré sú porovnateľné s antibiotikami. Okrem antibakteriálnych účinkov však disponujú aj antivirotickýmiprotiplesňovými účinkami, čo je ich obrovskou výhodou, najmä v prípade zmiešaných infekcií.

Pri viróze je ideálne užívať kombináciu viacerých esenciálnych olejov, ktorých účinky sa vzájomne potencujú.  Takéto osvedčené hotové kombinácie olejov na vnútorné použitie vyrába náš team Benedictus. Nie je potom potrebné samostatne kupovať jednotlivé oleje a zmiešavať si ich doma, čo by zbytočne predražilo celú liečbu, nakoľko na zvládnutie ochorenia obvykle stačí množstvo oleja obsiahnutého v jednej 10 ml fľaštičke.

Viac informácií o esenciálnych olejoch nájdete na našom webe www.benedictus.sk v sekcii esenciálnych olejov. A nezabudnite, v druhej časti nášho článku sa dozviete viac o frekvenčnej terapii (Biorezonancia), o najčastejších chybách pri liečbe viróz a tiež načrtneme tému: „Paracetamol, jed na policiach vo vašej lekárni.“

Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.