Ako poraziť chrípku, bez užívania antibiotík

Boľavé svaly, náhla únava, bolesti hlavy či hrdla - to všetko sú počiatočné príznaky chrípky. Aby ste posilnili organizmu a choroby sa zbavili rýchlo a efektívne je potrebné ju liečiť v jej zárodku. Nie však liekmiantibiotikami, ktoré vaše telo ešte viac zaťažia.

Rovnakú účinnosť a vyššiu efektivitu liečenia vám zaručí prírodná liečba. Nielenže nebudete do tela prijímať chemické lieky a liečivá, ale vďaka blahodarným účinkom prírodných zdrojov posilníte organizmus a dodáte telu látky potrebné na zdolanie chrípky.

Zbavte telo škodlivých látok

Prvou vecou, ktorý by ste mali urobiť hneď po tom, ako si uvedomíte, že asi budete mať čo dočinenia s chrípkou, je snaha zbaviť telo baktérií a vírusov. Okrem toho, že v takýchto prípadoch je mimoriadne dôležité zvýšiť príjem tekutín v podobe bylinných čajov alebo obyčajnej, nesýtenej vody, je veľmi nápomocným aj konzumácia kvalitného, domáceho vývaru. Keď ho budete jesť ešte za horúca, nielenže sa pri ňom pekne zapotíte, ale telu dodáte aj prísun dôležitých látok a vitamínov.

Ďalšou účinnou voľbou je vypotiť sa v saune. Ak však nemáte takúto možnosť, môžete saunu nahradiť horúcim, detoxikačným kúpeľom. Do vane si napustíte horúcu vodu, pridáte soľ do kúpeľa, prípadne nejaké bylinky. Vďaka tomu sa aj poriadne vypotíte, no účinky bylín spôsobia aj prečistenie priedušiek, uvoľnenie svalov a veľa z nich má aj antibakteriálne účinky, posilňujú imunitný systém alebo zvyšujú jej samotnú výkonnosť.

Sila jednoduchých surovín

Ak máte doma med, cesnak a zázvor, už máte nad chrípkou z polovice vyhraté. Tieto suroviny sa totiž považujú za prírodné antibiotikum a niet sa prečo čudovať. Vďaka obsahu sírnych zlúčenín obsahujúcich alicín, vitamínom a minerálnym látkam, ktoré sa nachádzajú v cesnaku má táto potravina antibiotické účinky. Cesnak je dokonca o niečo účinnejší než samotný penicilín. Má tiež antibakteriálne a antivírusové účinky.

Zázvor je silným bojovníkom proti chrípke vďaka svojmu bohatému obsahu vitamínov a éterických olejov. Zázvor pomáha s boľavým hrdlom či s uvoľňovaním hlienov z dýchacích ciest, no taktiež posilňuje imunitný systém.

Ďalšími veľmi nápomocnými potravinami sú citrusové plody, alebo kyslá kapusta, oba spomínané "domáce lieky" sú doslova vitamínovou bombou.

Veľmi efektívne sú rozličné bylinky ako je rozmarín, škorica, harmanček alebo myrhovník. Tie môžete užívať v podobe čajov alebo esenciálnych olejov na vnútorné použitie, vďaka čomu sa silné, liečivé účinky týchto bylín dostavia za veľmi krátku dobu.

Nie nadarmo sa hovorí, že medicína lieči a príroda uzdravuje.

Dostatok oddychu

Keď už ste z tela vyplavili všetky škodliviny a svoje telo posilnili bohatým prísunom vitamínov a potrebných látok, je čas na poriadny spánok. Nechajte svoje unavené, oslabené telo oddýchnuť si,aby sa mohlo zregenerovať.

Dostatočný spánok je veľmi dôležitý, ak sa chcete zbaviť chrípky a dodať svojmu telu potrebnú energiu. V tele sa počas spánku totiž regenerujú takzvané T-bunky, ktoré sú dôležité pri rozpoznávaní a usmrtení vírusov v tele. K dobrému fungovaniu a obnove imunitného systému je potrebných 7 až 9 hodín spánku, zatiaľ čo pri deťoch je to 9 až 11 hodín. 

Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.