Ascorutin 50 tab

10 hodnotení
 

Ascorutin je voľno predajný liek, ktorého úlohou je upraviť zvýšenú lámavosť a priepustnosť krvných vlásočníc (stabilizuje krvné vlásočnice - kapiláry). Veľmi často sa používa pri krvácaní z nosa, kŕčových žilách a hemoroidoch. Ascorutin obsahuje dve účinné, liečivé látky, rytozid a kyselinu askorbovú (vitamín C.) Liek Ascorutin je vhodný pre mužov, ženy a deti od troch rokov.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €2,69
Ušetríte €0,70 (–26 %)
€1,99
   
Značka Zentiva
Kategória Ostatné
 

Ascorutin: krvácanie z nosa, kŕčové žily a hemoroidy, ideálne riešenie na nepríjemnosti

 

Ascorutin je humánny liek, ktorý ma za úlohu upraviť zvýšenú lámavosť a priepustnosť krvných vlásočníc. Medzi najčastejšie zdravotné problémy, pri ktorých po Ascorutine siahame, patria: krvácanie z nosa, kŕčové žily a hemoroidy.

Krvácanie z nosa - v sliznici nosa sa nachádza zložitý systém drobných cievok a žiliek, ktorý je citlivý a pri podráždení rôzneho druhu môže dôjsť k jeho krvácaniu. Medzi najčastejšie príčiny krvácania nosa patria úrazy, senná nádcha, alergie, infekcie a niektoré ochorenia.

Kŕčové žily sú problémom, ktorý trápi viac ako polovicu populácie a sú typické len pre človeka. Najčastejšie vznikajú kŕčové žily kvôli týmto faktorom: fajčenie, vysoké opätky, nadváha, časté a dlhé státie, časté sauny. Veľmi dôležitým je dedičný faktor. Zaujímavosťou je, že v kultúrach, kde ľudia nesedia, problémy s kŕčovými žilami nepoznajú.

Hemoroidy sú bolestivá a chúlostivá záležitosť, ktorou trpí množstvo ľudí. Problémom je, že veľké množstvo ľudí hemoroidom nevenuje dostatočnú pozornosť. Liečbu treba podchytiť v počiatočnom štádiu. Hemoroidy vznikajú kvôli zlým stravovacím návykom, sedavému spôsobu života, nedostatočnej fyzickej aktivite či možnej vrodenej nedostatočnosti žilovej steny.

 

Ascorutin-hemeroidy

 

Na všetky spomínané problémy je Ascorutin veľmi jednoduchým riešením.

 

Úlohy Ascorutinu

 

  • doplňuje vitamín C
  • upravuje zvýšenú krehkosť a priepustnosť krvných kapilár
  • pomáha pri kŕčových žilách a hemoroidoch
  • zabezpečuje pomoc pri krvácaní z nosa

 

Ascorutin---hemoglobin

 

Účinné látky

 

  • rutozid

Rutozid (rutín) je flavonoid, ktorý sa používa na liečenie žilovej nedostatočnosti a opuchov. Jeho úlohou je zvyšovať pevnosť stien ciev, znižuje priepustnosť stien kapilár a zlepšuje krehkosť kapilár.

  • kyselina askorbová (vitamín C)

Vitamín C, alebo kyselina askorbová patrí medzi najdôležitejšie vitamíny aké poznáme. Vitamín C je dobre rozpustný vo vode a preto už po niekoľkých hodinách sa začne z tela vylučovať močom. Preto treba tento dôležitý vitamín pravidelne dopĺňať.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak nie ste si niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Ak lekár neodporučí inak, užívajú:

- dospelí 1 - 2 tablety 3-krát denne

- deti od 3 rokov 1 - 2 tablety denne

Spôsob užívania:

Tablety Ascorutinu užívajte a podávajte v celku. Tablety užívajte nezávisle na jedle. Tablety zapíjajte dostatočným množstvom tekutiny.

 

Upozornenie

 

Liek sa v tehotenstve nesmie užívať. Nie je určený na liečbu dojčiacich žien.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. 

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá: 

rutozid, kyselina askorbová (vitamín C)

pomocné látky:

citrónan sodný, monohydrát laktózy, zemiakový škrob, ricínový olej, želatína, kukuričný škrob, Sepifilm 752

 

Ascorutin%20zlo%C5%BEenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.