Acylpyrin 10 tab

Neohodnotené
 

Acylpyrín je voľno predajný, humánny liek, určený proti zvýšenej teplote (horúčka) a proti bolesti. Acylpyrín ma aj protizápalový účinok a účinná látka lieku je kyselina acetylsalicylová. Jedna tableta acylpyrínu obsahuje až 500 mg účinnej látky a je určený pre osoby staršie ako 15 rokov. Acylpyrín je liek vhodný na chrípkové obdobie.

 

 

 

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
21.8.2018
Bežná cena €1,53
Ušetríte €0,54 (–35 %)
€0,99
   
Výrobca Herbacos Recordati
Kategória Chrípka a prechladnutie
 
Doručení Doručení

Acylpyrín: analgetikum a antipyretikum na bolesť a horúčku

 

Bolesť je nepríjemný pocitový a zmyslový vnem, ktorý je spojený s poškodením tkaniva. Ide o subjektívny pocit, ktorý upozorňuje hrozbu poškodenia organizmu, alebo upozorňuje už na existujúce poškodenie. Bolesť je veľmi dôležitý pocit, ktorý nás varuje, že sa niečo deje.

 

Acylpyrín-bolest-hlavy

 

Horúčka je zvýšenie telesnej teploty ľudského tela nad 38 stupňov Celzia. Pre mnoho ľudí je horúčka strašiakom, opak je ale pravdou. Horúčka by mala byť považovaná za pozitívnu vec, nakoľko signalizuje, že sa v organizme niečo deje. Aktivujú sa obranné mechanizmy a urýchľuje sa látková premena. Odborníci odporúčajú teplotu do 38,5 stupňa Celzia neznižovať.

Acylpyrín je skvelým pomocníkom určeným práve na bolesť a horúčku.

 

Úlohy Acylpyrínu

 

  • znižuje horúčku nad 38,5  stupňa Celzia
  • pomáha s bolesťami hlavy, zubov, kĺbov, nervov a svalov
  • tlmí bolesti chrbtice a bolesti reumatického pôvodu
  • zlepšuje ťažkosti s akútnymi ochoreniami respiračného systému
  • pomáha pri reumatickej horúčke a artritíde

 

Účinné látky

 

  • kyselina acetylsalicylová

Kyselina acetylsalicylová je účinná látka, ktorá má protizápalový účinok, znižujú teplotu tela (horúčka), tlmí bolesti (zuby, kĺby, nervy a svaly) a v neposlednom rade pôsobí pri nadmernom zrážaní krvi. Veľmi obľúbená je najmä v období chrípok.

 

Acylpyrín-bolest-chrbta

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dávkovanie je individuálne v závislosti od charakteru základného ochorenia, intenzity a frekvencie bolesti alebo od priebehu febrilného stavu. Dĺžka liečby bez lekárskeho odporúčania má byť max. 7 dní.

Dospelí a dospievajúci starší ako 15 rokov:

Jednotlivá dávka je 1-2 tablety každých 4-8 hodín. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 g kyseliny acetylsalicylovej).

Deti vo veku 7-15 rokov:

Pod dohľadom lekára môžu deti vo výnimočných prípadoch užívať kyselinu acetylsalicylovú:

- pri analgetickej a antipyretickej indikácii 30 mg/kg denne,
- pri liečbe reumatickej horúčky 100 mg/kg denne.

Spôsob užívania:

Užívajte tablety Acylpyrínu rozpadnuté v malom množstve vody, alebo v celku. Tablety majú deliacu ryhu a dajú sa rozdeliť na dve dávky. Acylpyrín užívajte s jedlom, alebo po jedle a je vhodné, pri väčších dávkach, ich zapiť alkalickou minerálnou vodou.

 

Acylpyrín-tabletky

 

Upozornenie

 

Počas 1. a 2. trimestra tehotenstva sa liek môže užívať len v prípade, ak potenciálny prínos prevyšuje nad potenciálnym rizikom pre plod. Liek je počas 3. trimestra kontraindikovaný. Liek sa nesmie užívať počas dojčenia. Pri jednorazovom podaní nie je potrebné ukončiť dojčenie. Nekombinujte Acylpyrín s alkoholom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. 

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

kyselina acetylsalicylová (acidum acetylsalicylicum)

pomocné látky:

zemiakový škrob a mastene

 

acylpyrin zloženie

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.